مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی

( )

خرید مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی به عنوان یکی از تجهیزات مهم و کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع بعد از بویلرهای حرارتی، مبدل های حرارتی دومین ابزار و تجهیزات مهم در سیستم گرمایش آب استخر هستند. این تجهیزات در واقع به عنوان قلب عملکرد سیستم گرمایش عمل می کنند. بنابراین انتخاب درست و محاسبه ظرفیت مبدل های حرارتی برای استخرها از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورتی که این سیستم ها را به درستی انتخاب نکنید عملکرد خوبی را از آن ها نخواهید دید.

ما در این مقاله قصد د اریم تا شما را با مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی آشنا کنیم تا بتوانید ظرفیت های مورد نظر را به خوبی محاسبه کنید و یک انتخاب درست و اصولی داشته باشید. شما برای خرید مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی می توانید با کارشناس فروش واتر بازارتماس برقرار نمایید، گفتنی است این مجموعه بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات مورد نیاز را با مناسب ترین قیمت به مشتریان عرضه می کند.


مبدل حرارتی استخر

مبدل حرارتی استخر چیست ؟

برای این که استخر شما به یک دما مطلوب و متعادل برسد باید حتما از مبدل های حرارتی استفاده کنید تا بتواند اب استخر را در دمای استاندارد نگه دارد. مبدل های حرارتی آب گرم دیگ را دریافت کرده و از طرف خود عبور می دهند و بخش دیگری از آب درون استخر را دمای ان کاهش پیدا کرده را با استفاده از پمپ استخر از طرف دیگر خود عبور می دهند. قرار گرفتن این دو سیال آب در کنار هم موجب شده تا دیگ یا بویلر آب استخر را گرم کند و آن را دوباره به کاسه بر می گرداند. این در واقع عملکرد کلی مبدل های حرارتی جکوزی و استخر است.

لزوم کنترل و اهمیت دمای آب خروجی از مبدل حرارتی استخر

با نگاهی تخصصی تر به مبدل های حرارتی متوجه می شوید که این مبدل ها در مدار بسته و سیر کوله گرمایش آب استخر قرار دارند و در واقع دمای نهایی آب استخر را تعیین می کنند. دمای نهایی آب استخر و استاندارد بودن این دما از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین به جهت این که آب استخر در ان دمای مورد نظر و متعادل تنظیم باشد باید حتما از مبدل های حرارتی استفاده شود.

در صورتی که مبدل های حرارتی دمای آب استخر را بیش از اندازه افزایش دهند، این امر موجب می شود تا فشار زیادی به مبدل ها وارد شود و همچنین موجب شده دیگر تجهیزات نیز تحت فشار باشند. در نهایت باعث می شود تا موادی که برای ضدعفونی و کنترل آلودگی به آب ها تزریق می شوند، ماندگاری خود را از دست بدهند. برای مثال موادی نظیر کلر به دمای بالا بسیار حساس است یعنی اگر دمای آب به بیش از 30 درجه برسد این مواد به سرعت درون آب حل می شوند. بنابراین کنترل دمای آب استخر اهمیت زیادی دارد و نه تنها بر روی دمای آب استخر بلکه بر روی تمامی تجهیزات و مواد تاثیر دارد.

تشریح عملکرد مبدل حرارتی مدار گرمایش استخر

همان طور که اشاره شد مبدل های حرارتی در یک مدار بسته سیر کوله نصب می شوند و فعالیت خود را اغاز می کنند. بویلرهای حرارتی نقش تغذیه کننده اصلی مبدل های حرارتی را دارند و وظیفه اصلی آن ها گرم کردن آب می باشد. استفاده از مبدل های حرارتی در سیر کوله و بسته تصفیه استخر به معنای این است که  مقدار دبی و gpm   گذرنده از مسیر مبدل دارای انرژی می باشد. بر این اساس می توان نتیجه گرفت که  برای انتخاب و طراحی و ماسبه مبدل های حرارتی استخر، دبی و gpm   در مقایسه با سایر پارمترها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

همان طور که اشاره شد بویلرهای حرارتی تولید کننده اصلی مبدل حرارتی استخر هستند و آب گرمی که حامل انرژی است را از یک پاس مبدل که معمولا این پاس ها تیوپ های مسی و یا استیل می باشند، عبور می دهند و آب درون استخر که دمای آن کاهش پیدا کرده است را با استفاده از پمپ های تصفیه مکش پس از عملیات فیلتراسیون وارد مبدل می کنند تا این آب نیز به دمای متعادل برسد و در نهایت به درون استخر باز می گردد.

تمامی این فرآیندهای انتقال حرارت از آب گرم به آب سرد تنها توسط پوسته یک متری مبدل های حرارتی انجام می شود. نرخ انتقال حرارت در این مبدل ها بالا است در مدت زمان کمی آب به دمای 27 درجه سانتی گراد می رسد. به عبارت دیگر می توان گفت که مبدل های حرارتی استخر مبدل های آب به آب می باشند که می توانند آب گرم درون دیگ را که دارای دمای 85 درجه است و اب درون استخر با دمای 15 درجه را وارد پوسته مبدل ها کنند و در نهایت آب را با دمای 25 تا 27 درجه سانتی گراد به استخر وارد کنند.


قیمت بویلر های حرارتی آبگرم استخر

چند شرط مهم برای انتخاب مبدل های حرارتی استخری با پکیج های زمینی

در صورتی که می خواهید مبدل های حرارتی استخری را به صورت پکیج های زمینی خریدای کنید باید قبل از خرید چندین نکته را به یاد داشته باشید.

دسته بندی انواع مبدل حرارتی مورد استفاده در استخر

مبدل های حرارتی به طور کلی در دو دسته تولید می شوند. یک دسته از آن ها مبدل های حرارتی صفحه ای بوده و دسته دیگر مبدل های حرارتی  پوسته لوله می باشند. در صورتی که قصد دارید تا از مبدل های حرارتی تنها برای استخرها استفاده کنید، مبدل های حرارتی پوسته لوله می توانند مناسب ترین گزینه باشند. البته باید گفت که مبدل های حرارتی صفحه ای نیز به دلیل طراحی خاصی که دارند راندمان بیشتری داشته و همچنین دارای پتانسیل رسوب گیری کمتر و افت فشار کمتری نیز می باشند. با وجود تمام این دلایل اما باز هم نمی توان گفت که این نوع مبدل ها برای استخر و جکوزی مناسب هستند. می توان گفت امروزه در تمامی استخرها از مبدل های حرارتی نوع پوسته لوله استفاده می کنند.


برای خرید بهترین مدل مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای خرید بهترین مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی باید به مواردی مثل جنس، قیمت، طراحی و رنگ، آبکاری، ارتفاع، مقاومت و دوام بالا توجه کرد.

مراحل ثبت سفارش و خرید مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی چگونه است؟

معمولا پس از نهایی شدن ثبت سفارش و انتخاب مدل و خرید مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی از طرف مشتری حداقل زمان ممکن سفارشات انجام و ارسال می گردد.


خرید مبدل‌های حرارتی آب استخر و جکوزی

مبدل های حرارتی پوسته لوله مسی

یکی از بهترین مدل های مبدل های حرارتی لوله پوسته، مدل مسی است. این مبدل ها به دلیل کارایی و عمکلرد فوق‌العاده همیشه انتخاب اول افراد برای گرمایش آب استخر می باشد. کویل های مسی که در این مبدل ها قرار گرفته به صورت U شکل می باشند و درون یک پوسته آهنی قرار داده شده اند.

این مدل از مبدل های حرارتی دارای ظرفیت انتقال حرارت بالا می باشند. به همین دلیل معمولا برای استخرها قهرمانی و مجموعه های ورزشی مناسب هستند. در واقع می توان گفت اصلی ترین مزیت مبدل های مسی نسبت به مبدل های استیل این است که این مبدل ها در ظرفیت حرارتی دبی خروجی هیچ محدودیتی ندارند.

در زمان محاسبه ظرفیت حرارتی مبدل های پوسته لوله مسی پس از محاسبه بار حرارتی لازم برای گرمایش ابتدایی استخر، به دست اوردن و محاسبه فوت مورد نیاز کویل های مسی از اهمیت بالایی برخوردار است. نکته مهم این است که قیمت این مبدل ها به تعداد فونت آن ها بستگی دارد.   

ویژگی های  مبدل های حرارتی مسی  استخر

همان طور که اشاره شد مبدل های حرارتی مسی هیچ محدودیتی ندارند و به گونه ای تولید می شوند که ظرفیتی معادل 1500 کیلووات را دارند. افت فشار این نوع مبدل ها در مقایسه با مبدل های استیل بیشتر است و دلیل آن شکل هندسی آن ها می باشد و این میزان تا 18 فونت در نظر گرفته شده است. همچنین باید گفت که قیمت این نوع مبدل ها در مقایسه با مبدل های استیل بسیار بالاتر است.

حداقل ظرفیتی که برای مبدل های حرارتی مسی در نظر گرفته شده است 10 فونت می باشد. کویل های مسی و یا تیوپ هایی که در مبدل ها قرار داده شده اند به صورت U شکل هستند و دوبار گذر می باشند. این مبدل های برای استخرهای قهرمانی مجموعه های ورزشی کاربرد دارند.

نکته مهمی که در خصوص این مبدل ها وجود دارد این است که شرکت های تولید کننده برای انتخاب مبدل ها جدولی ارائه نمی دهند. بنابراین این مبدل ها برای محاسبه و به دست اوردن دبی خروجی، افت فشار و ظرفیت حرارتی دچار ابهاماتی می باشند که این ابهامات افراد  را مجبور می کند تا از مبدل های استیل استفاده کنند.   

مبدل های حرارتی پوسته لوله استیل

از مبدل های حرارتی پوسته لوله استیل امروزه معمولا در استخرهای خانگی و تفریحی ویلایی استفاده می شود زیرا این مبدل ها دارای ظرفیت پایینی هستند. اصلی ترین تفاوت هایی که مبدل های حرارتی مسی با مبدل هی استیل دارند این است که نوع کویل یا تیوپ های آن ها متفاوت است. این تفاوت به این صورت است که در مبدل های استیل کویل ها یا همان لوله های داخل مبدل به صورت U شکل نیستند و بر خلاف نمونه قبلی به صورت مستقیم و یکبار گذر طراحی شده اند.

یکی از اصلی ترین دلایلی که از مبدل های حرارتی استیل بیشتر استفاده می شود، عدم خوردگی استیل و مقاومت آن در برابر مواد شیمیایی موجود در آب مانند کلر است. معمولا جنس پوسته لوله این مبدل ها از استیل 304 بوده که در صنعت ان را به عنوان استیل نگیر می شناسند.


مبدل‌های حرارتی تامین گرمایش آب استخر

ویژگی های  مبدل های حرارتی استیل استخر

پس از این که با مبدل های حرارتی استیل آشنا شدید حال نوبت به معرفی ویژگی های این مبدل ها می رسد. این مبدل ها بر خلاف مبدل های مسی دارای ظرفیت محدودی می باشند و تا ظرفیت 200 کیلو وات ظرفیت دارند. افت فشار در این نوع مبدل ها بسیار کمتر از نمونه های مسی می باشد و افت فشار برای آن ها تا 10 فوت در نظر گرفته شده است. حداکثر ظرفیت آن ها نیز تا 90 فوت می باشد.

در این مبدل ها نهایت سایز اتصالات ورودی و خروجی 2 اینج و حداکثر طول مبدل در حدود 1.5 متر است. گپ مبدل های استخری در دو مدل فلنچی و وشی طراحی می شوند که مدل فلنچی ان را می توان بازدید دوره ای نمود.

راهنمای خرید مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی

همان طور که اشاره کردیم اگر می خواهید مبدل های با کیفیت را خریدای کنید و در طولانی مدت از آن ها استفاده کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که این تجهیزات را از سایت واتر بازار تهیه نمایید. این سایت بهترین و باکیفیت ترین محصولات را به مشتریان خود ارائه می دهد.


خرید مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی واتربازار
🥇 کیفیت مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی کیفیت مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی با توجه به متریال بالا هست
💲 قیمت مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی کمترین نرخ قیمت انواع مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی
⏳ زمان ارسال سفارش در کمترین زمان ارسال فوری مبدل های حرارتی آب استخر و جکوزی در تهران و کرج انجام می گردد
✔️ پشتیبانی از 9 صبح الی 10 شب
⚡ نحوه انجام سفارش تماس با واتربازار و دریافت لیست قیمت


پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی واتربازار

سلام 🌸 برای مشاوره و دریافت لیست قیمت در خدمت شما هستیم.

از صحبت با شما خوشحال خواهیم شد.

09108530045 ارسال پیام در واتساپ ارسال پیام در واتساپ